Gyakran Ismételt Kérdések
GY.I.K. - Gyakran ismételt kérdések
Miért jött létre a GY.I.K.?
Vannak olyan kérdések, amelyek rendszeresen újra és újra felmerülnek tőletek. Ennek megelőzése érdekében nyitottuk meg a GY.I.K.-ot, azaz a Gyakran Ismételt Kérdések című menüpontot, hogy a leggyakrabban feltett kérdéseitekre választ adjunk egyszer s mindekorra! Ha további kérdésetek akadna, akkor azt nyugodtan feltehetitek a vendégkönyvben.
Általános kérdések a Crash Bandicoot sorozattal kapcsolatban
1. Crash egy róka?
Nem. Ahogy a neve is mondja, ő Crash Bandicoot, tehát ő se nem róka, se nem kutya, hanem egy bandikut, amely egy Ausztráliában és a környező szigeteken őshonos patkány-méretű rágcsáló.
2. Mikor jelenik meg új Crash rész?
Amint megtudjuk a választ, egyből megosztjuk veletek is a honlapon, hír formájában.
3. Vannak Crash játékok PC-re is?
Jelenleg PC-re csak a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy és a Crash Bandicoot 4: It's About Time jelent meg hivatalosan. Kezdetben a Crash egy konzoljáték volt, és sokáig az is maradt, azonban a régebbi részek, mint például a PlayStation 1-es játékok manapság szinte bármely számítógépen futtathatóak az ePSXe emulátor segítségével. A Game Boy Advance és Nintendo DS részek is elfutnak számítógápes vagy telefonos emulátorokon.
3.1. Honnan tudok Crash játékot letölteni?
Sajnos ebben nem tudunk segíteni, ugyanis azzal megsértenénk a hatályos törvényeket.
3.2. Lesz Crash Team Racing Nitro-Fueled PC-re?
Egyelőre úgy fest, hogy ez nem fog megtörténni.
4. Honnan tudok Crash játékot/ Crash játékfigurát rendelni?
Mindenbizonnyal a www.ebay.co.uk-ról, de manapság Magyarországon is rengeteg Crash-es ajándéktárgy beszerezhető.
4.1 Honnan tudok Crash-es ruhadarabokat beszerezni?
Például a SHEIN is árul hivatalos Crash-es ruhadarabokat (2023).
5. Crash miért is „Crash”?
A „crash” szó angolul törést, ütést, zúzász jelent. Mivel a a Crash Bandicoot 1-ben még nagyon fontos szerepet töltött be a pörgéssel összetörhető doboz, így a készítők ezt a nevet adták hősünknek. A végleges döntés előtt esélyes volt még a Willie the Wombat, a Wez the Wombat és a Walter the Wombat is.
5.1. Cortex miért is „Cortex”?
A „neocortex” az agykéreg egyik része. Ezt elferdítve a Naughty Dog létrehozta Crash ellenségének, egy gonosz tudósnak a nevét, ami így hangzik: „Dr. Neo Cortex”.
5.2. Coco miért is „Coco”?
A „cocoa” szó angoul kakaót jelent. A Naughty Dog ennek a szónak egy rövidebb változatát adta Crash kishúgának nevéül.
6. Miért maradt ki Tawna annyi részből?
A mögöttes ok igencsak egyszerű: mivel a Crash játéksorozatot a 12 év alatti korosztály számára is játszhatóvá akarták tenni, nem tartották helyesnek egy nagymellű, alulöltözött, dögös női karakter szerepeltetését, aki ráadásul a főhős csaja is egyben. Bizonyos mendemondák szerint a döntés a Sony oldaláról jött, akiknek akkoriban egy beszűkölt látáskörű vezérigazgatónője volt, aki teljesen ellenezte az előbbi indokok miatt Tawnát. Azonban állítólag ez nem igaz. De ha a dolgok jó oldalát nézzük, akkor Tawna likvidálása nélkül valószínűleg sohase tűnt volna fel a sorozat egyik kedvence, Coco Bandicoot.
Crash Fan Clubbal kapcsolatos kérdések
1. Lapi, honnan szerezted a Crash plüsst?
„Dél-Olaszországból, egy ilyen zsetonbedobálós, ticket gyűjtögetős játékteremben nyertem :)” – Lapi
2. Hogy tudok képregényt, rajzot vagy fanficet beküldeni?
Küldd el az elérhetőségeknél látható e-mail címek valamelyikére (dorcicfc@gmail.com)! Ezen kívül ha valami más eszedbe jut, azt is szívesen várjuk.
Technikai és visszafelé kompatibilitással kapcsolatos kérdések
1. Mit jelent az, hogy NTSC és PAL?
-
NTSC (NTSC-US és NTSC-J) – National Television Standards Committee. Amerikában, Kanadában, Japánban és Dél-Amerika egyes területein használt tévészabvány, ami 60 Hz-en jeleníti meg a képet. A japán változatot rendszerint NTSC-J-nek nevezik, míg a többit NTSC-US-nek
-
PAL – Phase Alternating Line. Az Egyesült Királyságban, Európa jelentős részén, Ausztráliában és Új-Zélandon valamint Ázsia jó részén használt tévérendszer, ami 50 Hz-en jeleníti meg a képet.
1.1. Mi a különbség a játék PAL és NTSC verziója között?
Mivel a Crash játékokat Amerikában fejlesztik, ezért régebben az NTSC változat mindig előbb jelent meg. A PAL változat megjelenéséig akár hónapok is eltelhettek, ami alatt bizonyos hibákat javítottak, amik csak a megjelenés után derültek ki.
Előfordul, hogy vannak apróbb különbségek a két verzió között, pl.: egy bónusz karakter, videóbejátszás, hangok/zenék eltérhetnek, stb... vagy különbözik a két verzió dobozképe, alcíme is. Például a Crash Bandicoot: The Huge Adventure európában Crash Bandicoot XS néven került forgalomba.
Mivel a Magyarországon forgalomba bocsátott konzolok mindegyike PAL, ezért nem is érdemes NTSC játékokat megvásárolni rájuk (és a Crash összes részének a PAL verziója a jobb).
Manapság azonban az NTSC és PAL változatok egyidejűleg kerülnek forgalomba, a hibák javítása pedig később a neten keresztül patch-ekkel megoldható, így manapság már nincs eltérés a két régió változatai között.
1.2. Mi a különbség az NTSC-US és az NTSC-J változatok között?
Az NTSC-US Észak-Amerikában megjelent játékok formátuma, az NTSC-J pedig a japán játékok.
2. Xbox 360-on melyik Xbox-os Crash részeket lehet futtatni?
A Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex hibátlanul fut rajta, a játék azonban 4:3 felbontásban marad, nincsen szélesvásznú opció. A Crash Nitro Kart működik, de csak 1 játékos módban, és néha még így is szaggat. A Crash Twinsanity is jól működik, igaz, néha előrfodulhat, hogy belassul a játék, pl. a High Seas Hi-Jinks szinten. A Crash Tag Team Racing-et sajnos nem lehet elindítani a konzolon.
2.1. Xbox One-on melyik Xbox-os és Xbox 360-as Crash részeket lehet futtatni?
Elvileg az összes megjelent cím kompatibilis, tehát Xbox játékok közül Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex, Crash Nitro Kart, Crash Twinsanity, Crash Tag Team Racing, illetve Xbox 360-ról Crash of the Titans és Crashu: Mind over Mutant.
Játékokkal kapcsolatos kérdések
Versenyzős és party játékok
Beat 'em up platformerek
|