Nem kötelező, hogy a jelenleg feltöltött képregényekhez hasonló stílusban készítsétek el a saját képregényeteket; rajzolhattok kézzel, számítógéppel, vagy festhettek is, de ebben a cikkben arról olvashattok, hogy hogyan tudjátok ti is az ősi Paint nevű programmal gyorsan és egyszerűen megeleveníteni történeteiteket.
Képregény készítése Paint-tel és Spriteokkal
Nos, ez a megerőltető és embertpróbáló feladat *kuc-kuc* sok látogatónk életét megkeserítette, szóljon hát nekik ez az írás. Első lépésként nyissuk meg a Paintet. Amennyiben nem találnánk, az alapértelmezett elérési útja Start->Minden Program->Kellékek->Paint. Ha sikerült (amennyiben "kitörlődött a teljes rendszerből", nézzük meg mégegyszer a Kellékeket...), gratuláljunk magunknak, az egész feladat nagyjából ilyen nehéz lesz.
Paint megnyitva, eddig minden okké. Amennyiben a CFC-n található spriteokból szeretnénk csemegézni, menjünk a "Segítség a képregényhez" menüpontra. Ezt a menüpontot úgy nyithatjuk meg, hogy rákattintunk.
Itt találhatjuk meg életünk megváltóit, minden gondunk, bajunk okozóit... A spriteokat (sprite: angol szó, szprájtnak ejtjük, jelentése manó, tündér...). Gyönyörködhetünk bennük egy ideig, de nem létfontosságú. Én például nem szoktam. A kérdés... Hogy a franba alkotjuk ezt bele a paintbe? Nos, a válaz egyszerű. Vigyük a kép felé az egeret, és kattintsunk a jobb egérgombbal... Ekkor jópár opció fog nekünk megjelenni. Válasszuk a Másolást. Ezek után ugorjuk át a Paintre, és kattintsünk a felső menüben a Szerkesztésre, majd ott keressük ki a Beillesztés lehetőséget, erre pedig kittantsunk rá.
Most az egész kép bejött az összes spriteal, ami szerepel rajta. Nekünk nyílván csak pár darabra van szükségünk, így hát jelöljünk ki azt, amelyikre szükségünk van. Ezt a Paint Kijelölés eszközével tehetjük meg (rá nem jöttél volna, mi? o_O). Alkalmazhatunk elipszis illetve négyszög kijelölést. Én az utóbbit ajánlom, mert csak. Nos... Eme mesés toolt úgy használhatjuk, hogy az egeret nyomva tartva keresztülhúzzuk azon a területen, amit ki szeretnénk jelölni.
Az így kijelölt részlete a képnek már mozgatható, nagyítható, meg minden anyámkínja. A lényeges nekünk a másolása. Ezt a már ismert Szerkesztés menüpont alatt tehetjük meg, mégpedig úgy, hogy rákattintunk, és megkeressük a Másolást.
Az így másolt képdarab beilleszthető a második paint fájlba, ami maga a képregény lesz. Tehát nyissunk meg egy második Paint fájlt is (nyissuk meg mégegyszer a paintet), ha ezt megtettük, már csak saját hülyeségünk és kreatívitásunk szabhat határt annak, hogy összehányjunk valami szemetet, amire ráaggathatjuk a képregény jelzőt, hogy aztán fog(lal)ja a port és a helyet a CFC-n.
Kérdések és válaszok... Avagy tényleg tök hülye vagyok?
Nem gyün be a cééefcéé!
Nem rendelkezel internetkapcsolattal, vagy elgépelted az oldal címét.
Nincs másolás lehetőség!
Amennyiben angol internetböngészővel rendelkezel, a másolást Copy váltja fel.
Nincsen kopi se!
A bal gomb helyett próbálj meg a jobbal kattintani. Ha nem tudod hogy melyik melyik, kérd a közönség segítségét.
A cikket összekrákogta: Near
|