A Crash: Mind over Mutant megjelenését követően a Radical Entertainment azonnal elkezdett dolgozni Crash következő kalandján, a Crash Landed című játékon, ami nem csak egy vadonatúj platformer rész lett volna, de egyben egy rebootként is szolgált volna a sorozat számára. A nagy visszatértés megünneplésére pedig nem hogy egy, hanem egyenesen kettő Crash Bandicoot játék is gyártósoron volt 2010-re. Végül azonban mind a két részt elkaszálták.
Az imént említett Crash Landed egy szabadon barangolós platformer játék, mely leginkább a Twinsanity-hez hasonlított (bővebben a játék saját adatlapján olvashattok) a második pedig az ennek a kiegészítésére szolgáló gokart versenyzős játék, amit a fejlesztési neve alapján csak Crash Team Racingként ismerünk.
Az új Crash Team Racing a High Impact Games csapat kezei alatt készült, és PlayStation 3-ra, Wii-re, és Xbox 360-ra jelent volna meg. Ez lett volna a High Impact Games első Crash-es játéka, azonban nem a szó szoros értelmében; a High Impact Games ugyanis egy 2003-ban alakult stúdió volt, amit korábbi Naughty Dog (Crash Bandicoot megalkotói) és Insomniac Games (Spyro the Dragon megalkotói) alkalmazottak alapítottak, és mindig lerágott csontokat kaptak ezektől a stúdióktól. Például fejlesztettek Jak & Dexter, illetve Ratchet and Clank játékokat is, amelyek szintén a Naughty Dog és az Insomniac Games korábbi játékszériái voltak.
Bár a két játékot két külön fejlesztőcsoport készítette, a Crash Landed és a Crash Team Racing is teljesen egyhangban készülgetett a stílusukat és a világukat tekintve, olyan mértékben, hogy közös grafikus motort használtak, és a karaktereket és a környezetek modelleit is megosztotta egymással a két stúdió az egységes élményért.
A játék létezéséről először az egyik High Impact Games dolgozó önéletrajza árulkodott, azonban akkoriban ez az információ még légbőlkapottnak tűnt. A fejlesztési listáján volt: 20-30 játszható karakter (melyek közül egyszerre 16-an lettek volna egy versenypályán), játékfigurák, egyedi animáció minden karakternek, 12 pálya és 10 fegyver, valamint a repülési fizika bevonása a játékba.
Játékmenet
Nem sokat tudni a sztoriról, csak annyit, hogy ehhez is készütek átvezető filmek, ahogyan az a Crash játékokban már megszokott volt.
Kisebb előrelépés lett volna, hogy most nem a szokásos nyolc, hanem egyszerre tizenhat karakter állt volna a rajtvonalhoz.
A Crash Team Racing igazán a versenyek szempontjából érdekes. Nagyvonalakban hajaz az előző két gokartversenyzős Crash játékban (Crash Team Racing és Crash Nitro Kart) ismert és kedvelt játékmenetre, pl. megtalálható volt benne a powerslide, azaz a három egymást követő farolás után megnövekvő végsebesség. Ezt az alápotot ebben a játékban a gumik égése jelezte volna, ahogy látni lehet az alábbi képen is.
Újítás azonban, hogy ha magas helyről ugrottunk le/szakadékon ugrottunk át, közben lehetőségünk lett volna különféle akrobatikus mutatványokat bemutatni, míg a gokart a levegőben volt, cserébe pedig nagyobb sebességre tettünk szert.
A Crash Nitro Kartból is visszatért például a függőleges felületeken való vezetés lehetősége, bár ez ebben a játékban kicsit más körülményekhez volt kötve (ez majd tovább olvasva hamarosan egyértelművé válik).
A dobozokból felvett fegyverek is jelen voltak, visszatért többek között az ismert bowling bomba és a TNT is, valamint a többiek idejét is le lehetett volna lassítani a már szintén jól ismert órával.Újdonságképpen olajtócsákat is hagyhattunk, melyeken ellenfeleink megcsúsznak.
Mindezek mellett minden karakter rendelkezett egyedi támadásokkal és különleges képességekkel. Crash például a gokarttal együtt egy hatalmas tornádót generálhatott maga körül, Dingodile a lángszórójával hadonászva piríthatta meg a közelében autózókat, Polar pedig egy hatalmas hógolyóval tarolhatta volna le ellenfeleit.
Olyan különleges támadásokra is lehetőség volt, amihez több ember kellett, például ha három versenyző vezetett egymás mellett, akkor a két szélső összelapíthatta a közöttük lévő autóst, ezzel is lelassítva pár másodpercre.
A játék egyedi újítása lett volna a modifikáció: a gumik, a motor és a lökhárító mind variálhatóak lettek volna, és egy-egy kategórián belül összesen 4 variáns volt elérhető, melyek új képességekkel ruházták fel a gokártot; így összesen 64 féle kombinációt lehetett létrehozni. Az alap variánsokon kívül az alábbiak voltak még elérhetőek.
A gumikon belül a rák gumik, amik a homokos és bukkanós részeken nem akadtak volna el, mert, hát, apró rákokból állt, akik ilyenkor szétnyíltak volna, és a lábaikon vitték volna tovább a járművet. Az oktopusz gumikkal a függőleges utakon is gond nélkül vezethettünk volna (mint a Crash Nitro Kart-ban), a gömbhal gumik pedig vízzel érintkezve felpuffadtak volna, és így felszínen tartottak volna bennünket.
A motorokon belül választható volt az angolna motor, ami az ellenfelekhez érve áramütéssel rázta volna meg őket, ezzel lassítva haladásukat, a malac motor egy kicsit gyorsabbá tett, egy extra löketet adott, ha arról volt szó, a béka motorral pedig nem csak kétszer akkorát tudott ugrani az autó.
Volt még rák lökhárító, aminek az ollói elorozhatták volna a wumpa gyümölcsöket és dobozokat más játékosok orra elől, vaddisznó lökhárító, amivel fel lehetett öklelni a többi versenyzőt, valamint nagy sziklákat is áttörhettünk a használatával, illetve a tatu lökhárító, ami fékezésért cserébe egy páncéllá húzódott össze, megvédve ellenfeleid fizikai támadásaitól (rakéta, bowling bomba, rád eső TNT, stb...).
Ezeket a variánsokat a játékban fokozatosan kellett volna megnyitni, mivel kezdetben mindenből csak az alap változat lett volna elérhető. A módosításokkal új utak nyíltak meg a játékos előtt egy pályán; a megfelelő kombinációkkal előnyhöz lehet jutni, mivel minden versenypálya több útvonalból állt. És kifejezetten jópofa ötletnek tartom, hogy minden alkatrészt állatok inspiráltak.
Zene
A játék zenéjét Rebecca Kneubuhl és Gabriel Mann szerezte, akik a Twinsanity zenéjében is nagy szerepet játszottak. Az OST teljesen elkészült, és különös mód felhasználták a Crash Bandicoot Nitro Kart 2-höz (ami egy iOS-re megjelent telefonos játék). Ha érdekel a zene, akkor itt meghallgathatod teljes egészében a YouTube-on.
A CTR 2010 mozgásban
Végezetül pedig szavak helyett beszéljen inkább maga a játék. Tekintsétek meg a Crash Team Racinget mozgás közben ti magatok is!
Összességében azt mondhatjuk, hogy a Crash Team Racing 2010 egy igencsak ígéretes játéknak nézett ki: a rengeteg karakter, a csodás grafika, és a változatos játékmenet egy igazán emlékezetes és méltó utódjává tehette volna az 1999-es Crash Team Racing-nek. Nagy kár, hogy a Crash Landed elvetése miatt végül a gokártos mellékszál értelmét vesztette, és így ugyanarra a sorsra jutott. Talán egy nap újra gokartban láthatjuk kedvenceinket, bár ki tudja, hogy az az idő mikor jön el.
További változatok
A játéknak tervben volt egy Nintendo 3DS-re szánt változata is a fejlesztők elmondása alapján[Forrás].