Crash Bandicoot Nitro Kart 2 - Áttekintés
Információk
Cím |
Crash Bandicoot Nitro Kart 2 |
Műfaj |
Autóversenyzős |
Platformok |
iOS* (iPhone, iPod Touch, iPad) |
Játékosok száma |
1 vagy 2–4 Wi-Fi hotspoton vagy Bluetooth-on keresztül |
Fejlesztő |
Polarbit |
Kiadó |
Activision |
*A játék az iOS 8-tól kezdve hibásan működik, és gyakran kilép menet közben, iOS 10 vagy újabb operációs rendszerekkel pedig már egyáltalán nem kompatibilis.
Leírás
A Crash Bandicoot Nitro Kart 2 a hasonlóan bugyután elnevezett Crash Bandicoot Nitro Kart 3D folytatása. Szintén a Polarbit fejlesztette, de már nem a Sierra, hanem az Activision adta ki 2010 májusában. Csak az Apple termékeire jelent meg, azaz iPhone-ra, iPod Touch-ra és iPad-re. Az iOS 8-tól kezdve hibásan működik, és gyakran leáll az alkalmazás. Az iOS 10 vagy annál újabb oprendszeres készülékeken már nem futtatható a játék, illetve 2020-ban le is került az App Store-ról is, ezzel pedig végleg elérhetetlenné vált.
Sok újítást vezet be az előző részhez képest, azonban közel sem vált olyan felkapottá, mint elődje. 12 új versenypálya várja a játékosokra, közülük sok a régi Crash részek hangulatát idézi. Van például tengerparti, bennszülöttes pálya, Cortex kastély (ami egy picit az N. Gin Lab-et is idézi), csatornás pálya és még sok más. A karakterek is visszatértek eredeti, hű megjelenésükhöz, úgyhogy erre sem lehet panasz. Van 10 játszható karakterünk, akik Crash, Coco, Cortex, Crunch, Nina, Pura, Tiny Tiher, Yaya Panda, Ripper Roo és N. Gin.
Egyedül a járgányok maradtak a CTTR-ből, de ez az előző részben is így volt.
A játéknak különös módon nincs története, abszolút semmi, a legminimálisabb háttérsztorit sem kapjuk meg. Viszont az előző résszel ellentében végre lehetővé teszi az online meccseket Bluetooth-on vagy Wi-Fi hotspoton keresztül.
Áttekintés
A Crash Bandicoot Nitro Kart 2 egy igencsak jó mobilos játéknak számít. Több, mint tíz megnyitható karakterrel, rengeteg pályával és sok játékmóddal van felszerelve.
Az előző részhez képest teljesen új külsőt kapott az egész. A Crash of the Titans-ból kölcsönzött kinézetek helyett Crash és barátai (és ellenségei) visszakapták a régi klasszikus külsejüket, és a versenypályák is sokkal egyedibbek, tartalmasabbak lettek. Nagyon sok közülük a régi Crash részek hangulatát idézi. Van például Bandicoot Beach, bennszülöttes pálya (ami még zenéjében is hasonlít a Crash 1-es vaddisznón lovaglós pályára), Cortex kastély (ami egy picit N. Gin lab-ot is idézi), csatornás pálya és még sok más. Mellesleg a grafika rengeteget javult az előző részhez képest. A járgányok továbbra is a CTTR-ből vannak kölcsönözve.
10 választható versenyző van, névszerint: Crash, Cortex, Coco, Nina, Pura, Tiny, Crunch, N. Gin, Ripper Roo és Yaya Panda, valamint 12 versenypálya, amiknek a java a játék kezdetén még nem elérhető.
A karaktereket az úgynevezett Mission módban lehet megnyitni, ami annyit tesz, hogy véghez kell vinnünk egy bizonyos feladatot és az első 3 között célba érni. Ezek lehetnek 8 kristály összegyűjtése a pályán, farolással és ugrásokkal elérni bizonyos pontszámot, összegyűjteni 10 wumpát és megtartani bizonyos ideig, vagy volt olyan küldetés is, ahol patkányokat kellett elütni Cortex kastélyában, mivel azok elszaporodtak.)
A játékmódok között találunk még rengeteg féle opciót, például Cup módot, Eliminator módot (minden körben kiesik az utolsó), Time Attack (időmérő), Collector (kristályok gyűjtése a pályán), Arcade, Skill (farolások és ugratásokkal pontgyűjtés) és Multiplayer módot – és itt jön képbe az, amit eddig egyik Crash játék sem tudott: online multiplayer mód. Igen, jól olvastátok. A CBNK2 ilyet is tud. Fellépsz a web szerverre és igazi húsvér játékosok ellen versenyezhetsz. Természetesen vannak rangok is, hogy még izgalmasabb legyen a dolog. Elképesztő, hogy pont egy mobiljáték valósítja meg ezt először a sorozatból, ezzel nagy mértékben megnövelve a játék szavatosságát.
Ha már a játékmódokról van szó, szót kell ejtenünk a játék legnagyobb hátulütőjéről is. Nincs sztori mód. Abszolút semmi, a legminimálisabb történet sincs benne, ami nyilván egy versenyzős játéknál nem a legnagyobb probléma, azonban egy Crash játéknál szinte elengedhetetlen valamiféle körítés.
Játékmódok
-
Cup (Kupa)
-
Mission (Küldetés)
-
Eliminator (Kiesés)
-
Time Attack (Időmérő)
-
Collector (Gyűjtögető)
-
Arcade (Árkád)
-
Skill (Ügyesség)
-
Multiplayer (Többjátékos mód)
|