Crash Team Racing Nitro-Fueled - Érdekességek
Érdekességek
-
A rajongók nagy része úgy gondolta, hogy a Vicarious Visions fog dolgozni a játék remasterén, mivel ők korábban már készítettek egy versenyzős Crash játékot. Végül azonban mindenki nagy meglepetésére egy teljesen új stúdió, a Beenox fejlesztette a játékot.
-
A játék az eredeti CTR után kerek 20 évvel később jelent meg.
-
A korai logó tervek szerint a játék címe eredetileg Crash Team Racing Revved Up vagy Crash Team Racing Revv'd Up lett volna. A kifejezés arra utal, amikor valaki az autók motorját felpörgeti. A "revved up" szlogent a játék marketingjében továbbra is használták.
-
N. Tropy karakterének eredetileg nem volt saját versenypályája, de a rajongók az Out of Time pályát az ő home trackjének tulajdonították (annak ellenére, hogy ez a pálya a CNK-ban a két Norm pályája volt). Most már hivatalosan is N. Tropy helyszíne az említett versenypálya.
-
Az összes versenypálya egyedi rajtvonallal rendelkezik, ami passzol az adott pálya témájához. Ez az ötlet az eredeti CTR-ből lett átvéve, de az eredeti játékban a technikai korlátok miatt nem valósították meg az ötletet, és méginkább azért, mert a fejlesztők bénának gondolták a különböző rajtvonalakat.
-
Ha a játékos megnyomja az "use item / tárgy használata" gombot úgy, hogy semmi nincs nála, akkor egy dudálás hangját hallhatjuk.
-
Az eredeti CTR-ben a játékos használhatta a jobb analóg kart is gáznak. Ez a funkció azonban ki lett véve a Nitro-Fueledből.
-
A PS4 és Xbox One-os verzióban a Blizzard Bluff pályát pingvinek lakják a háttérben, azonban a Switches változatban nem szerepelnek a pályán a hardver limitációi miatt.
-
An old fan rumor surrounding a datamine for Crash Team Racing and artwork for an unrelated hippo pilot mascot called Trippo led to the myth of "Fasty", a racer that was believed to be cut. When the Winter Festival Grand Prix was unveiled in December 2019, it brought in Hasty, a moose racer that's directly inspired by this legend and whose silhouette and pilot jacket are almost identical to Trippo.
-
A stáblistában szerepel Gregg Berger neve, aki végül egyetlen egy karaktert sem szólaltatott meg. Mindenbizonnyal Ripto hangja lett volna egy sohasem megvalósult Spyro-s grand prixben.
-
Az ebben a játékban bemutatkozó King Chicken neve eredetileg King Paul III lett volna, ami egy szójáték a poultry (paul-three) szóra, melynek jelentése csirke hús.
-
Azok a játékosok, akik elő-regisztráltak a Crash Bandicoot: On the Run!-ra, a játék indulásakor megkapták a Blue Hyena Crash skint a Crash Team Racing Nitro-Fueled-ből. A jelmezt más módon nem lehetett megszerezni a játék élettartama alatt.
-
Néhány versenypálya rengeteg utalást tartalmaz a Crash Twinsanity-re.
-
A Megamix Mania egy kiszáradt tengerfenéken játszódik, amely egy törölt Crash Twinsanity szint, az Ocean Commotion-re utal. A pályán továbbá megtalálható N. Gin csatahajója és egy utalás Rusty Walrusra is, a hajó szakácsára.
-
A Nina's Nightmare szint az Evil Public School mintájára készült, és tartalmaz utalásokat Fake Crash-re, Madame Amberly-re is.
Kultúr referenciák
-
A Hot Air Skyway pályán található egy fekete-fehér festmény Pinstripe-ról, ami utalás az 1983-as A sebhelyes arcú (Scarface) című filmre.
-
A Nina's Nightmare pályán található festmény Nináról az Addams Family Wednesday Addams karakterére utalás.
Díjak és jelölések
-
A Crash Team Racing Nitro-Fueled lett a közönségszavazás alapján a The Game Awards 2019-es évének a Legjobb sport/versenyzős játék (Best Sports/Racing Game) díj nyertese.
-
Megnyerte az IGN 2019 legjobb versenyzős játéka díját.
-
Megnyerte a BGA (Brasilian Game Awards) 2019 legjobb versenyzős játéka díját.
-
A játékot jelölték a NAVGTR csapat klasszikus "felélesztés" kategóriában.
|